Pekníkova-SAV  2:3pp
Vrakuňa-Ziegelfeld  3:5

AKTUALITY

Najmenší SAVkári víťazmi základnej časti SHbE U12

Mladí hokejbalisti SAV Lamač U12 sa po ďalších dvoch výhrach stali celkovými víťazmi základnej časti SHbE U12
- finálový turnaj o majstra SR U12 tak bude 25.7.20 v Bratislave -

SAV-Rebels Topoľčany  3:0
SAV-Nitrianski Rytieri  12:0

- výsledkový servis prinášame ihneď po turnaji -

SAV Lamač postupuje do semifinále BHBL

Hokejbalisti SAV Lamač zvládli aj druhý zápas štvrťfinále play-off a prešli už do semifinále!

- SAVkári po výbornom výkone a výhre 3:1 vyradili obhajcu titulu Hancop D.Hony -

Lamačská SAVka oslavuje

Tradičný hokejbalový klub SAV Lamač si pripomína 35 rokov od svojho založenia

- malú spomienku na históriu klubu si môžete prečítať v sekcii ŠTATISTIKY a tiež na Facebooku -

Svitá na lepšie časy - reštart hokejbalových súťaží sa blíži!

Ak všetko pôjde podľa predpokladov, od 3.6. by na Slovensku opäť mohli začať organizované športové súťaže
 - BHBL by sa mohla rozbehnúť v sobotu 6.6. -

OZ SAV Lamač a projekt 2% z dane

Vopred ďakujeme!

poukázané prostriedky použijeme predovšetkým na podporu našich najmenších hokejbalistov

- editovateľné tlačivo s vypísanými údajmi nájdete v sekcii KONTAKT -

GDPR zasahuje aj do športu

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov

OZ SAV Lamač spracúva a chráni vaše osobné údaje v zmysle platnej legislatívy
Informácie o ochrane osobných údajov nájdete v sekcii KONTAKT - Ochrana osobných údajov

produktivita 2019-2020 aktual.xls

komentáre k zápasom 2019-2020 (klikni na logo)

Aktuálny komentár

semifnále - 1.zápas:

Pekníková : SAV Lamač  2:3pp (1:0,1:1,0:1 - 0:1)

stav série: 0:1

Nevídaná dráma do posledných sekúnd

Úžasné!  Hokejbalisti SAV Lamač pokračujú vo vyraďovacej časti naďalej "bez straty kytičky". Tentokrát dokázali poraziť suveréna tohto ligového ročníka tím AHK Pekníková. Domáci utrpeli prvú prehru v súťaži. Ich víťazná šnúra trvala od septembra minulého roku... Dnes to bol výborný zápas a predovšetkým dráma, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani majster hororu Alfred Hitchcock. Lamačania opäť raz potvrdili, že bojovať sa oplatí za každého stavu a do poslednej sekundy. Napriek nepriaznivému vývoju to ani na okamih nezabalili a oplatilo sa. To, čo sa zdalo v polovici zápasu za takmer stratené sa otočilo v úplnom závere - vyrovnávajúci gól 3 sekundy pred koncom základnej hracej doby, no a aby bol ten šok pre domácich dokonalý, rozhodujúci gól prišiel hneď v úvodnej minúte nadstaveného času...

Hostia z neďalekého Lamača prišli do susednej Dúbravky takmer v kompletnom zložení (samozrejme bez maródov, pre ktorých sa sezóna už bohužiaľ skončila) plný odhodlania narobiť domácemu favoritovi nemálo problémov. Zápasy medzi týmito rivalmi sa za tie roky smelo môžu hrdiť prívlastkom DERBY a v poslednej dobe prinášajú aj zaujímavé a dramatické duely. Dnešný nebol výnimkou - početná divácka kulisa dotvárala skvelú hokejbalovú atmosféru. Kto prišiel, neoľutoval. Výborné výkony brankárov, pozorné obrany ale najmä odhodlanie a snaha na hranici vlastných možností... V úvodnej tretine mali navrch domáci, využili ponúknutú presilovku a "do šatní" išli s jednogólovým vedením. Hostia pôsobili trošku zakríknuto, no držali stanovenú taktiku a v druhej tretine sa osmeľovali čoraz viac. Pribúdali aj šance, no domáci gólman stál vždy na svojom mieste. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a bolo sa na čo pozerať. V polovici zápasu udreli domáci AHKáči druhýkrát. SAVkári na okamih zaváhali, zle striedali a súper premenil nájazd 2na1 na druhý gól. Domáci tak získali obrovskú výhodu a do druhej polky zápasu mohli ísť v kľude s cieľom kontrolovať hru. Našťastie zanedlho dali Lamačania kontaktný gól, keď sa presadili dorážkou spred bránky a narušili pohodu Pekníčky na nasledujúce minúty. Domáci však naďalej kontrolovali vývoj a na prestávku č.2 išli stále s náskokom jedného gólu. V druhej tretine SAVkári presilovku využiť síce nedokázali, no odohrali ju dobre a aj to bol dôkaz toho, že dnes sa táto SAVka len tak ľahko nevzdá a bude bojovať ďalej. Scenár posledného dejstva (či lepšie povedané tretej tretiny) bol zrejmý - domáci sa budú snažiť kontrolovať hru a spoliehať sa na to, že SAVkári spravia nejakú tú chybičku, ktorú potom využijú na rozhodujúci gól. Na druhej strane bolo pripravené odhodlanie a bojovnosť až do konca bez ohľadu na stav a samozrejme snaha minimálne vyrovnať a dotiahnuť tak duel aspoň do predĺženia. Tak aj bolo-diváci mohli vidieť niekoľko závarov pred oboma bránkami, no ako sa pomaličky blížil záver tretiny, bolo to skôr o zodpovednej obrane ako bezhlavom útočení. Jasné, že hostia museli riskovať ak chceli uspieť a tak skúšali všeličo. Keď to už vyzeralo tak, že domáci si prvú dôležitú výhru v sérii ustrážia, naskytla sa SAVke šanca. Prišiel totiž faul domáceho hráča a hostia mali hrať presilovku. Žiaľ, iba mali - kým sa totiž po výhode prerušila hra, prišiel faul aj na druhej strane a tak to bolo vylúčenie obojstranné. Do konca tretiny zostávali necelé dve minútky, hosťom neostávalo nič iné ako si tú "presilovku" vytvoriť vďaka power-play. Tak aj bolo. Niekolko striel v nej však nenašlo cieľ alebo bolo zblokovaných a čas sa neuveriteľne krátil. Hostia si aj prežili "klinickú smrť", keď jedna z domácich striel cez celé ihrisko minula opustenú bránku, no v čase, keď sa už nahlas odpočítavalo posledných päť sekúnd prišla doslova "bomba", ktorá si 3 sek. pred koncom riadneho hracieho času našla cestu do domácej bránky! Domáci priaznivci v hľadisku stíchli, naopak tých pár, ktorí prišli z Lamača jasalo. A išlo sa do predĺženia - momentum zápasu bolo na strane hostí, pretože domáci hráči, ktorí sa už videli ako víťazi, museli oň znova zabojovať v desaťminútovom predĺžení. SAVkári naopak mohli čakať s čím prídu AHKáči. Ako sa však vraví, "železo sa má kuť za horúca" a tak udreli ihneď v úvodnej minúte predĺženia a dokonali tak "domáci skazu"...

Ufffff, to bol zápas. Oba tímy spravili pre víťazstvo všetko, čo mohli a zaslúžia si veľkú pochvalu za to, čo dnes predviedli. V takýchto zápasoch však môže byť víťaz iba jeden... Prvé víťazstvo v sérii sa tak, a azda aj zaslúžene, sťahuje do Lamača! Úžasné, páni. Potešme sa z víťazstva, no opäť iba dnes, pretože od zajtra sa treba už  sústrediť a pripraviť na ešte náročnejší zápas, ktorý bude o týždeň v Lamači. Ešte nie je zďaleka nič rozhodnuté. Hokejbalová rozprávka však pokračuje...Dovidenia o týždeň, priatelia.

5. turnaj 5. 7. 2020 – Ihrisko: Topoľčany, Organizátor: ŠK Rebels 91Topoľčany

ŠK Rebels 91 Topoľčany – HBK Nitrianski Rytieri Nitra     6:0 (2:0,4:0)

L2 Hockey Gajary Flames - HBK Nitrianski Rytieri Nitra   12:0 (8:0,4:0)

SAV Lamač - ŠK Rebels 91 Topoľčany                                 3:0 (1:0,2:0)
 Góly: Alex Alföldy, Čongrády, Adam Alföldy

ŠK Rebels 91 Topoľčany - L2 Hockey Gajary Flames        1:6 (1:2,0:4)

SAV Lamač – HBK Nitrianski Rytieri Nitra                          12:0 (9:0,3:0)

5. HBK Lion Svidník 16 1 0 15 6:83  2

prvé 3 tímy z každej skupiny postupujú na záverečný turnaj o majstra Slovenska v kategórii U12
(25.7.2020 v Bratislave na Haanovej ul.)

SAV Lamač - 35 rokov medzi mantinelmi

Žijeme zvláštnu dobu. Miesto toho, aby sa v týchto dňoch naplno odohrávali boje v play-off o majstra BHBL, sedíme doma, hýbať sa môžeme akurát tak na gauči a zápasy hrať na PlayStation. Už takmer tri mesiace sú všetky hokejbalové súťaže, napokon tak ako aj v iných športoch, prerušené alebo dokonca predčasne ukončené. Život nie je vždy iba to povestné „peříčko“ a prináša aj ťažšie okamihy – pandémia koronavírusu medzi ne určite patrí. Hokejbalisti sa musia preto „prekúsať“ aj týmto. Ale napokon, zvládli sme už aj horšie veci...No a práve v týchto ťažkých časoch sa dožíva 35-ky naša lamačská SAVka. Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Veru, niet veľa hokejbalových tímov na Slovensku, ktoré sa „aktívne dožili“ takejto méty. Hokejbalový klub SAV Lamač sa objavil na scéne v roku 1985, teda iba štyri roky potom, čo sa hokej s loptičkou vo vtedajšom Československu začal oficiálne hrať. Postupne sa prepracoval z najnižšej III.bratislavskej ligy až na tie najvyššie poschodia hokejbalu na Slovensku – do extraligy, v ktorej pôsobila niekoľko rokov.

Ako to teda vlastne všetko začalo? Písal sa rok 1985, bolo to niekedy v letných mesiacoch, kedy sa partie chalanov v Lamači, ktoré už niekoľko rokov zvádzali neľútostné boje medzi ulicami rozhodli „zakopať vojnovú sekeru“ a spojiť svoje sily do jedného lamačského hokejbalového tímu. A práve vtedy vznikol hokejbalový klub LAMAČ, predchodca dnešnej SAVky a začalo to tak akosi „naozaj“. A veľmi úspešne. Obdobie medzi rokmi 1985 až 1995 môžeme smelo nazvať Zlatou érou lamačského hokejbalu! Všetko to naštartovalo snahou prebojovať sa postupne až do najvyššej hokejbalovej súťaže a skončilo víťazstvom v legendárnom Pohári Večerníka. Prečo zlatá éra? Nuž napríklad pre toto:

Seniori – celoslovenská hokejbalová extraliga I.SNHbL  - 3.miesto (1991,1992)
              - Pohár Večerníka – 1.miesto (1995), 2.miesto (1992)
              - Pohár SNP – 1.miesto (1988,1989), 2.miesto (1993), 3.miesto (1990,1991,1992,1994)
              - Novoročný pohár (Brno) – 1.miesto (1991,1992)
              - Karpatský pohár – 1.miesto (1989,1990,1991), 3.miesto (1988)
              - Pohár bratislavského zvukového denníka – 1.miesto (1991,1992)
              - Pohár Prešporku – 1.miesto (1992)
              - Memoriál L. Németha – 1.miesto (1993)
Dorast – I.liga – 2.miesto (1991,1992)
            - Dunajský Pohár – 1.miesto (1991)
             - Pohár Smeny – 1.miesto (1991)
Žiaci – I.liga – 1.miesto (1989), 2.miesto (1988,1990,1991,1992)

Po období plnom úspechov postupne prichádzalo k stagnácii. Tak ako aj v iných športoch, keď je potrebné prebudovať káder. Schopní a šikovní juniori dorástli na „veľký“ hokejbal a tak boli postupne zapracovávaní do prvého tímu. V kategórii žiakov a dorastencov tak zrazu v Lamači nebolo nasledovníkov a na dlhé roky mládežnícky hokejbal v SAVke zmizol z „hokejbalovej mapy sveta“... Do ďalších rokov pokračovalo už iba seniorské družstvo a výsledky už také oslnivé neboli. Darmo, mnohé ďalšie generácie SAVkárov nezažívali také úspechy ako ich predchodcovia. Väčšina „zlatých chlapcov“ ukončila kariéru, niektorí odišli do iných tímov a v Lamači sa kormidla ujali odchovanci. Nebolo to jednoduché obdobie, chýbala kvalita a najmä skúsenosti. Všetko vyvrcholilo v roku 1998 zostupom SAV Lamač z celoslovenskej hokejbalovej ligy a odvtedy až do dnešných dní už pôsobila v nižších regionálnych súťažiach – Bratislavskej hokejbalovej lige (BHbL) či  Dúbravskej amatérskej lige (DAHL). Boli to roky náročné, no prežili sme. Postupne však začalo svitať na lepšie časy. Prvou významnejšou „lastovičkou“ od „zlatej éry“ bola sezóna 2007/2008, kedy skončila SAVka na 3.mieste v BHbL. Bol to ten povestný bod zlomu, zaspomínali sme na veľmi úspešné dávne časy a prišlo opäť obdobie desiatich rokov, keď SAVka vždy získala nejakú medailu: BHbL – 2.miesto 2010, 2013, 3.miesto 2011, 2012, DAHL – 1.miesto v rokoch 2014, 2015, 2016 a všetko to vyvrcholilo titulom azda najcennejším v roku 2017, kedy sa hokejbalisti SAV Lamač stali majstrami Bratislavy. To, o čo sa márne pokúšali viaceré generácie SAVkárov sa podarilo práve tej súčasnej! No a aby neostala SAVka nič dlžná ani povesti turnajového šampióna, podarilo sa jej práve v tejto dekáde zaknihovať aj niekoľko zaujímavých turnajových úspechov: Lamač Cup – 1.miesto 2012, 2013; Hancop cup – 1.miesto 2015, 2016, 2.miesto 2012 a v posledných rokoch veľmi prestížny a populárny letný Winners Bison cup v Bošanoch – 2.miesto 2016, 3.miesto 2015, 2017.

Od roku 2017 pracujeme v klube opäť aj s mládežou. Uvedomujeme si totiž, že ak chceme aby hokejbal v Lamači prežil, musíme si vychovať nasledovníkov. Po neuveriteľných 18-tich rokoch sa v celoslovenskej hokejbalovej extralige predstavili žiaci v kategórii do 12 rokov (SHbE U12) a vôbec nie zle, keď v konkurencii ďalších 9 tímov skončili na peknom 5.mieste. Aj túto sezónu majú naši najmenší rozbehnutú veľmi dobre, nuž uvidíme ako to napokon dopadne, keď sa celková epidemiologická situácia zlepší a príde k reštartu hokejbalových súťaží.

Apropó, čo jednotlivci? Za 35 rokov lamačskej SAVky sa v jej dresoch objavilo niekoľko desiatok kvalitných, výborných a nebojím sa napísať, že aj výnimočných hokejbalistov. Menovať všetkých nie je na tomto mieste možné a menovať iba niektorých by nebolo fér voči tým ostatným...ostaňme preto pri tom, že každý jeden prispel k šíreniu dobrého mena SAV Lamač najlepšie ako vedel. Napokon, v SAVke to vždy bolo v prvom rade o kolektíve, nikdy nie o jednotlivcoch. Pravda je však taká, že klub akým SAV Lamač je „vychoval“ viacero víťazov individuálnych súťaží v rôznych hokejbalových ligách, držiteľov významných ocenení, reprezentantov Bratislavy či neskôr aj Slovenska a dokonca aj majstrov sveta. Zabudnúť nesmieme ani na trénerov, vďaka ktorým mohla SAVka dosiahnuť to, čo sa jej počas 35-ročnej éry podarilo. No a v neposlednom rade fanúšikovia a sympatizanti klubu, ktorí ho podporovali v časoch dobrých aj menej úspešných...a že ich bolo za tých dlhých x-rokov neúrekom.

Čo dodať na záver? Azda iba popriať oslávencovi všetko najlepšie a zaželať ešte mnoho úspešných rokov na hokejbalovej scéne! Takže priatelia, „čin-čin“ a nazdravie... SAV Lamač FOREVER ♥